,
Американська історія злочинів
Як козаки...
Султан мого серця

Пішов з життя Пітер Йетс

Пішов з життя Пітер Йетс Пішов з життя Пітер Йетс Пішов з життя Пітер Йетс Пішов з життя Пітер Йетс
Видатний англо-американський режисер Пітер Йетс, автор фільмів «Буллітт», «Крадений камінь», «Друзі Едді Койла», «Безодня», «Крулл», «Костюмер» і багатьох інших, помер на 82-му році життя.

Свій шлях він починав у британському кіно з асистування, серед тих, чиї команди Йетс виконував на знімальному майданчику, був Тоні Річардсон. Якийсь час відняла робота на телебаченні і перші малозначні постановки, начебто зараз практично забутою комедії «Літні канікули». Першою по-справжньому помітною роботою Йєтса стає кримінальна стрічка «Пограбування», після якої він перебирається до Голлівуду і ставить там, можливо, свою найвідомішу картину - «Буллітт» зі Стівом Макквіном. Погоня з фільму нині вважається еталонною і скопійована в безлічі інших стрічок.

Йетс жанрово був дуже різноплановим автором. Слідом за «Буллітт» він зняв мелодраму «Джон і Мері» (у головних ролях Дастін Гоффман і Міа Ферроу) і військову стрічку «Війна Мерфі». Знову до кримінальної теми він звернувся в іронічному фільмі-пограбуванні «Крадений камінь». Однією з найбільш яскравих, але, на жаль, не настільки помічених публікою робіт режисера того часу стала стрічка «Друзі Едді Койла» - гранично жорстка і реалістична екранізація роману Джорджа В. Хіггінса.

Величезним касовим успіхом (у тому числі й у радянському прокаті) користувалася пригодницька картина «Безодня. Через два роки після неї постановник отримує і свою першу номінацію на «Оскар» за драму про дорослішання «Вирватися вперед».

Після комерційного провалу фентезі «Крулл» Йетс знімає, безумовно, один зі своїх кращих фільмів - «Костюмер», де головні ролі виконують соратники по британській «драмі кухонної раковини» Том Кортні і Альберт Фінні, відмічені за свою гру номінаціями на премію «Оскар» . Стрічка претендувала на призи в п'яти категоріях, але не отримала жодної статуетки.

Крім відомих стрічок кар'єра Йєтса також повна і просто міцних жанрових робіт, на зразок тієї ж «Безодня або трилерів, «Очевидець», «Підозрюваний» і «Невинний». Протягом останніх 20 років режисер знімав не так активно, а вже в новому столітті обмежився лише телевізійними роботами, в їх числі екранізація «Дон Кіхота».

Пітер Йетс помер у віці 81 року після тривалої хвороби
2636
Прохання, залишаючи коментарі - дотримуйтеся елементарних норм пристойності! Будь-які погрози та образи відвідувачів сайту, нецензурна лайка - видаляються без попередження!
Коментарі для сайту Cackle
Лютер
Величне століття. Роксолана
Вікінги
Cпільнота
  • Facebook
  • Moviestape у Facebook
  • Moviestape у Twitter
  • RSS стрічка
.
Онлайн кінопортал Moviestape
В категорії новини кіно Ви завжди знайдете гарячі новини про нові фільми. Новини російського та зарубіжного кіно, новини фільмів, акторів Головні події світового кінематографа: фестивалі, презентації, вручення нагород. Нові фільми в прокаті на найближчий час і в наступному сезоні. Детально про кіно новинки, всі новинки і прем'єри фільмів 2017 і 2018 року онлайн, найцікавіші новини світу кіно. Постійне оновлення новин. Ви можете дізнатися все про останні події з життя Ваших кумирів кіно