,
Краще подзвоніть Солу
Гра престолів
Злі пташки

Край

Край Край Край Край
У повоєнні роки в селищі «Край» живуть і працюють на лісоповалі засланці німці, росіяни, які опинилися в кінці війни на території Німеччини, а також проштрафлені військові, переважно контужені. Знову прибув сюди припадочний машиніст Гнат (Машков) відразу ж починає конфліктувати зі старожилами, відбирає у місцевого хлопця Степана (Крикунов) спочатку роботу, а потім і бабу (Пересільд) і виразно намагається довести, що він сильніше інших. Згораючи від бажання зробити який-небудь подвиг, Гнат йде в тайгу, де знаходить забутий німецький паровоз, а також німкеню Ельзу (Штрехель), яка прожила в цьому паровозі чотири роки і нічого не знає про війну з фашистами.

Нарівні з людьми, героями фільму вперше в російському кіно є паровози, мабуть, за ними навіть цікавіше спостерігати, ніж за живими персонажами. Паровози ведуть себе дуже емоційно, шиплять, пихтять, упираються, і навіть зримо діляться на добрих і злих (за кольором диму з труби). Заради паровозів, власне, і затівалася вся картина, знята переважно на гроші РЖД. Ключові сцени - гонки на паровозах, як і все російське - безглузді й нещадні.

У цьому році російський оскарівський комітет висунув «Край» на здобуття премії американської кіноакадемії. Подібне висунення, безумовно, додає фільму статусності в середовищі вітчизняного кіно (фільм Вчителі в цьому році конкурував не з ким-небудь, а з Великим фільмом про Велику війну), і є найкращою рекламою картині, яка на цьому тижні виходить у прокат.

Очевидно, що «Край» є одним з найцікавіших російських проектів, і по праву претендує на звання кращої картини цього року. Але він ніяк не може бути названий подією світового масштабу і вже тим більше вважатися кращим неамериканським фільмом 2010-ого. У ньому немає ні абсолютної сюжетної логіки, ні глибини, а тільки блиск нашої самосвідомості, наш містечковий запал, самовдоволення від того, що ми, незважаючи на контузію в півголови, продовжуємо вважати себе кращими. Чи варто вишукувати у фільмі політичний контекст, чи мають право на існування ідеї про схожість героя Машкова з російським прем'єром Путіним, чи можна вважати Гната абсолютно позитивним героєм, - надамо право вирішувати глядачам (у критиків з цього приводу думки розходяться). Картина вийшла цікава, гідна уваги та обговорення; при всіх недоліках і незв'язності розповіді, в ній багато енергії, завзяття, а також неоднозначних думок про нашу російської ментальності.

2223
Прохання, залишаючи коментарі - дотримуйтеся елементарних норм пристойності! Будь-які погрози та образи відвідувачів сайту, нецензурна лайка - видаляються без попередження!
Коментарі для сайту Cackle
Гільда
Дракони: Захисники Тупу
Пригоди Мерліна
Cпільнота
  • Facebook
  • Moviestape у Facebook
  • Moviestape у Twitter
  • Moviestape Вконтакте
  • RSS стрічка
.
Онлайн кінопортал Moviestape
В категорії новини кіно Ви завжди знайдете гарячі новини про нові фільми. Новини російського та зарубіжного кіно, новини фільмів, акторів Головні події світового кінематографа: фестивалі, презентації, вручення нагород. Нові фільми в прокаті на найближчий час і в наступному сезоні. Детально про кіно новинки, всі новинки і прем'єри фільмів 2017 і 2018 року онлайн, найцікавіші новини світу кіно. Постійне оновлення новин. Ви можете дізнатися все про останні події з життя Ваших кумирів кіно